Küçük stüdyolar ve uzamsal ses için çoklu hoparlör uygulamaları için tasarlanan A4V, küçük alanda ya da çoklu hoparlörle yapacağınız yakın dinlemelerde kesin, full gövdeli bir ses kompakt boyutlar ile üretir. Hiçbir stüdyo monitöründe olmayan 5 YIL GARANTİ ile A4V ses kalitesi kadar yapı kalitesi ile de öne çıkıyor.

KOMPAKT KALİTE

A4V, 2 Yollu yapısı dahilinde, diğer yeni A Serisi modellerinde olduğu gibi uzun atım mesafesine sahip Çok katmanlı mineral fiber yapı ile üretilmiş 4” (10cm) bas sürücüsü ile, ADAM Audio’nun imzası olan X-ART Tiz sürücüsüne sahiptir. Dahili DSP işlemcisi ile, hoparlörü kullandığınız alana en uygun şekilde ayarlayabilme opsiyonuna da sahipsiniz.

52 Hz’den 45 kHz’ e kadar olan frekans cevabı ile A4V, podcast dinlemesinden bir yaylı grubunun miksine kadar aklınıza gelebilecek geniş yelpazede tüm uygulamalar için uygun bir hoparlördür. Aynı zamanda 3D Ses dinlemesinde ve çoklu hoparlörlü uzamsal ses uygulamarında da son derece uyumludur.

Temel Teknik Özellikler :

Almanya’da el yapımı olarak üretilmiş X-ART Tiz sürücüsü ve Hoparlörü dikey ya da yatay kullandığınızda doğru kullanımı sağlayabilmek için yönü kolayca değiştirilebilen HPS waveguide

4”(10cm) Bas Sürücüsü (Multi-Layer Mineral)

Kümülatif Amfi Gücü Peak: 130 W

Frekans Cevabı @ -6 dB: 52 Hz – 45 kHz

Hoparlör başına 1 metrede 100 dB Maksimum SPL

GELECEĞE DÖNÜK İNOVASYONLAR

TEKNOLOJİYİ KEŞFEDİN

ADAM Audio monitörler uzun yıllardır sahip olduğu Dünya çapındaki deneyim ve teknolojisini, sadece stüdyo monitörü gamında geliştirmeye devam ediyor. Bu fark ile üretilen A4V, yeni ve devrimsel pek çok teknolojiye sahiptir.

MONTAJ ÖZELLİĞİ İLE TASARLANMIŞTIR

Tüm A Serisi hoparlörler, A Serisi hoparlörleri ihtiyacınız olan her yere monte etme esnekliği sağlayan bir alt montaj arayüzü içerir. Tüm modellerde 127 mm x 70 mm dikdörtgen şeklinde dört M8 dişli vida deliği (10 mm derinlik) bulunur. ADAM Audio, yakında kapsamlı bir duvar, tavan ve direğe montaj seçeneği içeren geniş yelpazesi ile sunmayı planlıyor.

HİBRİT AMPLİFİKASYON

A Serisi, hem dijital hem de analog dünyaların en iyilerini bir araya getirir.

VERİMLİ AMPLİFİKASYON

A Serisi woofer’lar, bozulmayı azaltırken doğrusal performans üretmeye yardımcı olan D Sınıfı amplifikatörler tarafından çalıştırılır. Bu amplifikatörler, hem enerji tüketimi hem de ses üretimi açısından güç ve verimlilikleri için özel olarak seçilmiştir. Düşük ısı yayılımı, A Serisinin olağanüstü gücü ve performansını kolaylaştıran daha küçük, daha az maliyetli bir soğutucuya olanak tanır.

OPTİMİZE PERFORMANS

Tweeter’lar ve orta kademe sürücüler, yüksek frekansların pürüzsüz ve doğal bir şekilde yeniden üretilmesini sağlayan AB Sınıfı amplifikatörler tarafından desteklenmektedir. Her amplifikatör, çalışma aralığı için optimize edilmiştir, bu da ince ayarlanmış, düzgün şekilde hizalanmış bir hoparlör elde edilmesini sağlar. ADAM Audio bu noktaya ulaşmak için kapsamlı ölçümler ve dinleme oturumları gerçekleştirerek sayısız amplifikatör ve amplifikatör bileşenini denedi.

ÇOK KATMANLI MİNERAL WOOFER  

En son malzemeler, gelişmiş analiz ve tasarım süreçleri, yeni uzun mesafeli woofer’larımızın geliştirilmesine yol açmıştır.

MİNERAL TAŞ

A Serisi woofer’lar, hafif fakat son derece kararlı bir kompozit malzeme oluşturmak için birlikte fırınlanmış mineral taş elyaf katmanlarından yapılmıştır. Her bir koninin mineral bileşimi, katmanlaması ve geometrisi, her model için kararlılığı ve frekans yanıtını optimize eden sürücüye özeldir. Pişirme tekniği maksimum sertlik ve ultra temiz tepki sağlar ve koni malzemesini yeni bir mıknatıs sistemi ile birleştirerek A Serisi woofer’lar minimum bozulma ile yüksek çıkış üretir.

TASARIM VE SÜREÇ

A Serisi woofer’lar, üretim başlamadan önce birden fazla değerlendirmeye ve örnek döngülere tabi tutuldu. ADAM Audio’nun Ar-Ge ekibi, Klippel simülasyon aracını kullanarak, mümkün olan en düşük bozulma seviyeleriyle maksimum ses basıncı altında performans gösteren sürücüler ve dönüştürücüler tasarladılar.

SESLENDİRMELER

 “Seslendirme”, bir A Serisi monitörün önceden tanımlanmış bir ses profilidir. Arka panelde “UNR” ve “Pure” olmak üzere iki farklı seçenek bulacaksınız. Seslendirmeler, oda adaptasyonu eşitleme ayarları kullanılarak daha da azaltılabilir. “Ext” seçeneği, A Kontrol içinde Gelişmiş veya Sonarworks kalibrasyonlarını kullanırken genişletilmiş işlevselliğe atıfta bulunur.

TEKNOLOJİK DOĞAL TEPKİ

 “UNR” veya “Uniform Natural Response™”, önceki AX Serisi de dahil olmak üzere çeşitli ikonik ADAM Audio tasarımının dinamik, doğal sesli bir yanıt eğrisidir. İlgi çekici ve mevcut sesi size yaratıcılık ve akış için daha fazla verebileceğinden, sizi prodüksiyona, bestelemeye ve şarkı yazarlığına yöneltir. Ayrıca, hoparlörlerinizi sadece iyi müziğin keyfini çıkarmak için kullanmak istediğinizde harika bir seçenektir.

SAF

 “Pure” son derece doğru ve nötr bir ses seçeneğidir. Bu, tüm ayrıntıların gerçekten farkında olmanız ve hoparlörlerinizin dürüst bir miksaj, mastering ve kritik dinleme uygulamaları için ideal olan “düz” ayardır.

ODA ADAPTASYONU

A Serisi hoparlörlerin arka panelinde, dört grup oda adaptasyonu eşitleme bulacaksınız: Bass, Desk, Presence ve Treble. Her bant önceden tanımlanmış adımlarla ayarlanabilir ve bir odaya hoparlör yerleştirmekten kaynaklanan tipik akustik sorunları telafi etmeye yardımcı olmak için büyük esneklik sunar.

BAS: SINIR YÜKLENMESİ

Bir hoparlör sert bir duvarın yanına yerleştirildiğinde, bas, bu frekansların genellikle aşırı temsil edilmesiyle, öngörülebilir bir şekilde artar. “Bas” kontrolü bunu telafi etmenize olanak tanır, böylece hoparlörden bas ağır gelmez. Değerler +2, 0, -2 ve -4 dB’dir.

MASA: MASAÜSTÜ YÜKLEME

Bir masa yüzeyinin yanına bir hoparlör yerleştirildiğinde, düşük-orta bölgedeki ilk yansımalar bu frekansların aşırı temsiline neden olacak şekilde öngörülebilir bir şekilde artar. “Masa” kontrolü bu yüklemeyi telafi eder, böylece hoparlörden patlama sesi çıkmaz. Değerler 0, -2 ve -4 dB’dir.

MEVCUT: AKUSTİK KOMPANZASYON

Bazı durumlarda, oda akustiğinin ve odadaki ekipmanın neden olduğu orta aralıkta algılanan bir sertlik olabilir. ” Presence” kontrolü, kullanıcının hoparlörün doğal sesini geri yükleyerek bu kabloları kontrol altına almanıza olanak tanır. Değerler +1, 0 ve -1 dB’dir.

TİZ: YÜKSEK FREKANS EMİŞ KOMPANZASYONU

Çok fazla veya az yüksek frekans emilimi olan odalarda, algılanan ses aşırı derecede donuk veya sert olabilir. “Tiz” kontrolü, müşterinin doğal bir ses dengesine geri dönmesini sağlar. Değerler +1.5, 0 ve -1.5 dB’dir.

DİJİTAL SİNYAL İŞLEME

A Serisi, yalnızca analog hoparlörlerden daha fazla ayar hassasiyeti sağlamak için DSP tabanlı elektroniklerin dönüştürücü gücünden yararlanır.

KESİNTİSİZ PERFORMANS

DSP tabanlı hoparlörlerin öngörülebilirliği, analog muadilleriyle karşılaştırıldığında önemli bir avantajdır. DSP tabanlı elektronikler, yalnızca analog tasarımlarda bozulmaya meyilli olan kesintisiz geçişlerden, filtrelerden ve eşitlemeden yararlanır. Sinyal dönüştürme, üstün performans elde etmek için ADAM Audio tarafından özenle seçilen ‘’audiophile-standard’’ dönüştürücüler tarafından gerçekleştirilir.

GELECEĞE DAYANIKLI SET

DSP ayrıca A Serisinin uzaktan çalıştırma, yerel eşitleme ve seslendirme seçimi gibi bol miktarda yeni özellikleri barındırır. Ethernet bağlantısı aracılığıyla güncellenebilir ve zaman içinde ADAM Audio’nun yeni filtre türleri ve özellikleri ile alternatif seslendirmeler dahil en yeni DSP tabanlı özellikleri entegre etmeyi bekleyebilirsiniz.

Teknik Özellikler ve Genel Veri

o Ekran: Ön panel çok renkli LED

o Kabin Tasarımı: Çift ön portlu

o Dolap Malzemesi: Vinyl sarılı MDF ve boyalı MDF ön panel

o Montaj seçenekleri: Kabinin alt kısmında dişli ekler (4 x M8)

o Güç tüketimi (maks, boşta, uyku): 220 W, 10 W, 3,5 W

o AC Giriş Voltajı: 100 – 240 V, 50/60 Hz

o Güç Derecesi: 300 W maks.

o Çalışma Koşulları: -10°C ila +45°C (+14°F ila +113°F); <75 % RH, yoğuşmasız

o Ağırlık: 5,8 kg (12 lbs 13 oz)

o Boyutlar (Yükseklik x Genişlik x Derinlik): 268 mm x 158 mm x 220 mm (10 1/2″ x 6 1/4″ x 8 5/8“)

o Garanti: 5 yıl (2 yıl garanti artı ürün kaydı ile isteğe bağlı 3 yıl)

o Teslimat İçeriği: A4V hoparlör, güç kablosu, Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Ses Girişi Konnektörleri

• Analog: XLR, RCA

• Giriş Empedansı: 9 kOhm / 3,3 kOhm

• Maks. Giriş Seviyesi: +19 dBu

Amplifikasyon

• Bas hoparlörü

o Amplifikatör Tipi: PWM

o Tepe (%10 THD, sınırlayıcı devre dışı): 110 W

o RMS (%1 THD, sınırlayıcı devre dışı): 90 W

• Tweeter

o Amplifikatör Tipi: A/B Sınıfı

o Tepe (%10 THD, sınırlayıcı devre dışı): 20 W

o RMS (%1 THD, sınırlayıcı devre dışı): 15 W

Kontrol Seçenekleri (ağ üzerinden)

• Ağ Bağlantısı Konnektörü: RJ45

• Bağlantı Türü: Ethernet

• İletişim Protokolü: Standart IP verilerini kullanan OCA

• Kontrol Yazılımı: Bir Kontrol (Windows ve MacOS mevcuttur)

• Oda Uyarlama Seçenekleri: Arka Plaka, Genişletilmiş, Sonarworks SoundID Referans entegrasyonu

• Gelişmiş Oda Uyarlaması: 6 x PEQ, Seviye, Gecikme

• Üçüncü Taraf Kalibrasyon Uyumluluğu: Sonarworks SoundID Referansından İçe Aktarma

Akustik 

• Frekans Tepkisi @ -3 dB: 58 Hz – 41 kHz

• Frekans Tepkisi @ -6 dB: 52 Hz – 45 kHz

• 1 m’de hoparlör başına maksimum SPL: 100 dB SPL

• Geçiş Frekansları: 3.0 kHz

Sürücüler

• Bas hoparlörü

o Sepet Çapı: 4″

o Ses Bobini Çapı: 1″ (25 mm)

o Koni Malzemesi: MLM

• Tweeter

o Tip: X-ART

o Diyafram Alanı: 4 inç² (2420 mm²)

o Eşdeğer Diyafram Çapı: 2″ (56 mm)

o Hız Dönüşüm Oranı: 4’e 1

o Diyafram Ağırlığı: 0.17 g

o Dalga kılavuzu: HPS (dönebilir)

o Dalga Kılavuzu Dağılımı: 120° yatay, 70° dikey

Sinyal İşleme 

• AD dönüştürücü: 24 bit

• Dahili örnekleme hızı: 96 kHz

• Gecikme aralığı, çözünürlük: 0 – 10 ms, 0,1 ms

• Koruma: Her sürücü için bağımsız tepe ve termo sınırlayıcılar ve amplifikatör termo sınırlayıcıları

Kontrol Opsiyonları 

• Giriş Hassasiyeti: 1 m’de 0 dBu = 100 dB SPL @ 0 dB seviye ayarı

• Seviye: -12 dB ila +12 dB

• Giriş Seçimi: Dengeli, dengesiz

• Seslendirmeler: Saf, UNR

• Oda Uyarlaması:

o Bas: +2, 0, -2, -4 dB

o Masa: 0, -2, -4 dB

o Varlık: +1, 0, -1 dB

o Tiz: +1.5, 0, -1.5 dB

ADAM Audio A4V 4” Aktif Stüdyo Monitörünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin